Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 4 prej 4

Tema: Si falen Taravit

 1. #1
  Spy.T1 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  13-05-2009
  Postimet
  26
  All-llahu të shpërbleftë
  71
  Falënderuar 53 herë në 24 Postime
  Rep Fuqia
  161

  Si falen Taravit

  Es-Selam Alejkum

  Une kam filluar te falem nja 4 muj pas ramazanit, dhe pom intereson se qysh falen Taravit, sepse rradh qe kam fal Taravi, vetem ndonje her kur shkojsha me shoke. Dhe po du me diten se qysh falen, ka sa rekate i kane sepse shpesh po i ndegjoj do po thojn i kane 20 rekate do po thojn 8 rekate, cila eshte e vertete? (mundesisht me ndonje hadith te me tregoj), dhe a falen para namazit te jacis apo pas namazit te jacis??

  Faleminderit shum

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Grafika e ebu abdullah
  ebu abdullah nuk është i/e kyçur Administrator
  Data e Anëtarësimit
  28-12-2003
  Postimet
  976
  All-llahu të shpërbleftë
  450
  Falënderuar 2,833 herë në 602 Postime
  Rep Fuqia
  940

  Re: Si falen Taravit

  Ve alejkum selam ve rahmetullah

  Elhamdulilah vella, dhe All-llahu ta perforcofte zemren ne Iman (Besim). Amin

  Rreth ceshtjes se taravive, vella i nderuar, eshte shkruar shume ne Forumin Islam. Ne vijim e ke nje teme ne te cilen jane parashtruar argumente te shumta, dhe ka pasur edhe diskutime. Lexoje inshAllah, dhe nese dicka nuk eshte e qarte, shkruaj ketu dhe do te perpiqemi te te ndihmojme.

  http://forumi.kurandhesunet.net/sala...avive(86).html

  Selamun alejkum

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Spy.T1 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  13-05-2009
  Postimet
  26
  All-llahu të shpërbleftë
  71
  Falënderuar 53 herë në 24 Postime
  Rep Fuqia
  161

  Re: Si falen Taravit

  Allahu te shperbleft vella per pergjigjen. Amo ni sen spe kuptoj A DUHET TANA NA ME FAL NAMAZIN E JACIS??? apo me 11 rekate permbyllet kejt edhe taravit edhe jacia?????

 6. #4
  hanife nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  19-07-2009
  Postimet
  21
  All-llahu të shpërbleftë
  92
  Falënderuar 58 herë në 16 Postime
  Rep Fuqia
  156

  Re: Si falen Taravit

  Nje here e fal namazin e jacise mandej taravite edhe ne fund namazin e vitrit

Tema të Ngjashme

 1. A lejohet që të falen teravitë nga katër rekate ?
  By taulant01 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:40
 2. Cila eshte me e preferuar per femrat gjate Ramazanit, te falin taravit ne xhami apo ne shtepi?
  By Katade in forum Fetua nga Sheikh Ibn Uthejmin (All-llahu e mëshiroftë)
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2010, 21:59
 3. Shikoni qysh falen taravit ne turki
  By Ndihmëtar i Sunnetit in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 27-08-2009, 22:58
 4. Ne sa ora falen taravit sonte!!!!
  By shkumbin in forum Kërkesa
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 13:44
 5. a ban mi fal taravit ne shtepi
  By sotllari in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2009, 19:59

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •