Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Thirrja e ezanit.......

 1. #1
  Grafika e Aferdita
  Aferdita nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  21-08-2008
  Postimet
  1,021
  All-llahu të shpërbleftë
  3,392
  Falënderuar 1,535 herë në 840 Postime
  Rep Fuqia
  674

  Thirrja e ezanit.......

  Selam alejkum

  Nëse gjindemi tu ngrënë bukë kemi harru se është koha e ezanit jemi hutu për at moment, a duhet të ndalemi deri sa të përfundon ezani?

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Thirrja e ezanit.......

  Me mire eshte te ndalesh dhe ta percjellesh ezanin pasi qe pejgamberi s.a.v.s ka qen i shtrire dhe kur ka thir ezani eshte ul dhe e ka percjell ezanin, mirepo nese je unet shum, atehere ben qe te hash dhe ne te njejten kohe ta percjellesh ezanin.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Ndryshimi i Ezanit në Kajro
  By Muhlis in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 06-11-2009, 15:50
 2. Falja gjat Ezanit
  By Saalih in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 23-03-2009, 09:38
 3. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 20-03-2009, 23:37
 4. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 21:33
 5. Duaja pas ezanit
  By Sumeja in forum Ezan
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 19-06-2008, 02:53

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •